Dr. Helen Schucman

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Helen Schucman (1909–1981) była amerykańską psycholog kliniczną i psychologiem badawczym, znana przede wszystkim jako osoba, która “spisywała” treści książki “A Course in Miracles” (Kurs cudów), twierdząc, że zostały one przekazane jej przez wewnętrzny głos, który identyfikowała jako Jezusa.

Historia Dr Helen Schucman

Schucman, profesor psychologii medycznej na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku od 1958 do 1976 roku, miała bogate życie zarówno zawodowe, jak i duchowe.

Urodzona w Nowym Jorku w rodzinie o połowicznie żydowskich korzeniach, w młodości przeżyła duchową przemianę, która ostatecznie doprowadziła ją do chrztu w wierze baptystycznej. Mimo że w późniejszym życiu uważała się za ateistkę, jej duchowa podróż miała decydujący wpływ na jej późniejsze dzieła.

Schucman zdobyła wykształcenie w dziedzinie psychologii na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie również poznała swojego przyszłego męża, Louisa Schucmana.

Kariera Schucman była ściśle związana z jej pracą w Columbia University, gdzie wspólnie z Williamem Thetfordem rozpoczęła “zapisywanie” “A Course in Miracles” w 1965 roku. Proces ten, który Schucman opisywała jako dyktowanie przez wewnętrzny głos, trwał siedem lat. Pomimo że jej rola jako “skryby” nie była ujawniana publicznie za jej życia, po śmierci Schucman stała się szeroko znana.

Schucman zmarła w 1981 roku po długiej walce z rakiem trzustki. Jej dziedzictwo, zarówno w postaci “A Course in Miracles” jak i zbioru jej poezji “The Gifts of God”, wydanego pośmiertnie, nadal inspiruje i przyciąga uwagę czytelników na całym świecie szukających duchowego wglądu i przemiany.