Dr. Kenneth Wapnick

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kenneth Wapnick (1942-2013) był amerykańskim psychologiem, psychoanalitykiem, autorem oraz nauczycielem, znany przede wszystkim za swój wkład w rozwój i publikację “Kursu cudów” – duchowego przewodnika, który zyskał międzynarodowe uznanie. Jego głębokie zainteresowanie psychologią mistyczną doprowadziło do doktoratu na temat hiszpańskiej mistyczki Teresy z Ávili, co z kolei ukształtowało jego dalszą drogę życiową i zawodową.

Książki Dr Kenneth Wapnick

Wapnick był bliskim przyjacielem Helen Schucman i Williama Thetforda, autorów “Kursu cudów”, i miał znaczący wpływ na jego edycję i publikację. Wśród jego najważniejszych dzieł, kilka znajduje się w naszym wydawnictwie:

W których bada i wyjaśnia filozofię zawartą w “Kursie cudów” oraz jej związek z chrześcijaństwem, gnostycyzmem i innymi tradycjami duchowymi.

Wraz z żoną Glorią, Wapnick założył “Foundation for A Course in Miracles” (Fundacja “Kursu cudów”), organizację poświęconą nauczaniu i rozpowszechnianiu zasad zawartych w “Kursie cudów”. Jego prace i wykłady pomogły tysiącom ludzi na całym świecie zrozumieć i zastosować w praktyce życiowej głębokie, duchowe prawdy, które “Kurs cudów” przekazuje, czyniąc go jednym z najbardziej wpływowych nauczycieli i interpretatorów tego dzieła.